Návrhy, realizace a údržba zahrad ve Frýdku–Místku a okolí
1

Rekonstrukce
zahrady

Přibyl vám okolo domu dětský křik a s ním třeba i nový bazén? Pak vaše zahrada určitě potřebuje pár promyšlených úprav. Třeba zasít jedlou louku a přidat nová zákoutí pro klidné posezení i hrdinské činy.

Navrhneme řešení, ve kterém se pokusíme využít maximum stávajících dřevin. Nevhodné prvky zrušíme, nové vytvoříme. A upravená zahrada bude zase o fous krásnější – a možná také úplně jiná.

2

Založení
trávníku

Bosé nohy plují travou a bez toho zahrada jako by nebyla. Vysejeme nový trávník nebo zvelebíme ten současný, který ztratil bývalou svěžest. A nechcete-li čekat na přírodu, přijde příroda za vámi – na travním koberci.

S travním kobercem se vaše zahrada zazelená do 24 hodin a už za pár dní snese nový trávník plné zatížení. Rychlost je jedna výhoda. A další? Stejnoměrně hustý drn a žádný plevel.

Bosé nohy
plují travou...

ZahradyAK Kortaderie dvoudomá
3

Zelené střechy

Tu nejlepší klimatizaci ovládá příroda – a vlastně jenom tím, že existuje. Zelená plocha na vaší střeše způsobí, že přes léto budete mít doma chladněji a v zimě tepleji. A to nejlepší: ušetříte za energie.

A údržba? Na extenzivních zelených střechách se rostliny vysazují v tak malém množství zeminy, ve kterém nezakoření ani náletový plevel. Altán, kůlna, pergola nebo celý dům tak mají zelenou (střechu).

4

Zahradní 
jezírka

Vodní plocha promění zahradu v dočista nový svět. Stačí jen pozorovat kružnice, které se rozlézají do stran od kapek dopadajících na hladinu. Cítíte ten klid? A co teprve, když se do ledové vody ponoříte po sauně.

Koupací jezírko vám, narozdíl od bazénu, bude sloužit po celý rok. A navazovat může rovnou na terasu domu, abyste při čtení knihy mohli pohupovat nohama ve vodě a po saunování to neměli k ochlazení daleko.

Zaposlouchejte se do zurčení potůčku a nechte starosti odplout.

ZahradyAK Kolokazie jedla
5

Ořezy 
ovocných stromů

Nejlepší ovoce se rodí pod sluncem. Proto nesmí paprskům nic překážet v cestě. Také nové výhony potřebují prostor. A chorob se nejlépe zbavíte, když do koruny pustíte světlo a vzduch.

Vypěstujeme zdravou a pohlednou korunu ovocného stromu a postaráme se o každoroční udržovací řez. A dokonce i roky neudržovaným stromům vdechneme nový život.

6

Skalky 
a zídky

Kámen je sice neživý, ale vám se s ním bude žít hezky. Zídky a skalky zahradu rozčlení, ozvláštní a poskytnou útočiště všemožným rostlinám. A pro pozemek ve svahu představují skalky léty prověřené řešení.

Do zahrady vám ale nepřineseme kdejaký šutr. Pro přirozený dojem použijeme pouze jeden druh kamene, za kterého vytvoříme také cestičky nebo jím doplníme vodní plochy.

Svačina přímo ze stromu, o domácí slivovičce ani nemluvě.

ZahradyAK Hrušeň

A jak zvelebíme vaši zahradu?

poraďte se s námi

AK zahrady s. r. o.

+420 739 237 747info@akzahrady.cz
Palkovice 53, 739 41 Palkovice
IČ: 089 32 697, DIČ: CZ08932697

Zasaďte do zahrady také bazén.

Společně s firmou Bazény Bílek se postaráme, aby vše krásně a funkčně ladilo.
facebook
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram